BOTAŞ hangi şehirlerde var?
BOTAŞ hangi şehirlerde var?

BOTAŞ hangi şehirlerde var?

 

Kuruluşumuzun idari yapılanması, BOTAŞ Genel Müdürlüğü merkez olmak üzere Bölge Müdürlükleri, İşletme ve Şube Müdürlükleri şeklinde oluşturulmuştur.

Doğal gaz faaliyetlerine ilişkin olarak; Ankara/Yapracık’ta Doğal Gaz İşletmeleri ve Piyasa İşlemleri Bölge Müdürlüğü ile bu Bölge Müdürlüğüne bağlı İstanbul ve Kayseri’de olmak üzere iki adet İşletme Müdürlüğü, Ankara, Kırklareli, Bursa, İzmir, Çarşamba, Konya, Erzurum, Diyarbakır ve Kahramanmaraş’ta olmak üzere dokuz adet Şube Müdürlüğünün yanı sıra doğal gaz boru hatlarının geçtiği güzergâh üzerinde kamulaştırma irtibat büroları, kısım şeflikleri, RMS-RMA istasyonları ve kompresör istasyonları bulunmaktadır. Ayrıca, LNG faaliyetlerine ilişkin Tekirdağ/Marmara Ereğlisi’nde LNG İşletme Müdürlüğü, Hatay/Dörtyol’da FSRU terminali, doğal gaz depolama faaliyetleri kapsamında ise Silivri ve Tuz Gölü İşletme Müdürlükleri bulunmaktadır.

Petrol faaliyetlerimize ilişkin olarak, Adana/Ceyhan'da Petrol İşletmeleri Bölge Müdürlüğümüz bulunmaktadır. Petrol taşımacılığı alanında; Irak-Türkiye, Ceyhan-Kırıkkale ve Batman-Dörtyol Ham Petrol Boru Hatları işletilerek hizmet vermektedir.