Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul
Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul

Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul

 

BOTAŞ Anaokulu, BOTAŞ Petrol İşletmeleri Bölge Müdürlüğü Ceyhan Terminali’nde 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete başlamıştır.

Okul öncesi eğitim verilen BOTAŞ Anaokulunda, BOTAŞ personelinin 2-6 yaş aralığındaki 22 çocuğuna Beden Eğitimi, Değerler Eğitimi, İngilizce, Satranç ve Jimnastik gibi branş dersleri de verilerek güzel ve faydalı bir yıl geçirilmiştir.

BOTAŞ İlkokulu ve Ortaokulu, yapılan protokoller gereği, Petrol İşletmeleri Bölge Müdürlüğü sınırları içinde örgün eğitim faaliyeti sürdüren, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardır. Yaklaşık 90 öğrenciye sahip olan okullarda kayıtlı öğrenci sayısının çoğunluğu tesisimize komşu köylerden oluşmaktadır. Sosyal sorumluluk anlamında gönüllülük esasına dayalı olarak, okul yönetiminin davet ettiği bazı BOTAŞ personeli, öğrencilere zaman zaman petrol iletim faaliyetleri, iş güvenliği prosedürleri, sağlık ve tıbbi eğitim bilgilendirmeleri, temel hukuksal haklar (çocuk hakları vb.), yangın güvenliği gibi konularda bilgilendirme dersleri vermektedir. Bununla birlikte öğrenciler, terminal sahamızda yer alan halı saha, kapalı spor salonu, sinema salonu ve yemekhane gibi sosyal ve sportif ortamlardan, imkânlar dâhilinde faydalanabilmektedir.

Çocukların yarınlara devam ettiği bu yolculukta, onlara BOTAŞ Ailesi tarafından sunulan çeşitli eğitimler, gelişimlerine her türlü katkı sağlayacak olan sportif ve sosyal faaliyet alanları, geleceğimize yapılan fiziki sınırları olmayan yatırımlardır. Dün olduğu gibi bugün de BOTAŞ olarak çocukların maddi ve manevi anlamda gelişimi için elimizden gelen desteği sunmaktan gurur duymaktayız.