Haberler

Uluslararası İş Güvenliği Ödüllerine BOTAŞ İmzası

 

British Safety Council Tarafından Verilen 63’ncü Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri Sahiplerini Buldu

Enerji sektörünün öncü kuruluşu BOTAŞ, aldığı ödüllerle uluslararası platformlarda ülkemizin adını gururla temsil etmeye devam ediyor.

2020 yılında düzenlenen Yeşil Dünya Ödülleri’nde 6 Yeşil Dünya ve 4 Yeşil Elma Ödülü, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü (ISA) ve BIG Sürdürülebilirlik Liderlik Ödülü olmak üzere toplamda 12 ödül ile ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil eden BOTAŞ, 2021 yılında da başarılarına kaldığı yerden devam ediyor.

BOTAŞ 2020 Yılının Ardından 2021 Yılına da Ödülle Başladı

Uluslararası iş güvenliği alanında sektörün en prestijli ödülü olan ve British Safety Council tarafından verilen Uluslararası İş Güvenliği Ödülüne, BOTAŞ bu sene de layık görüldü.

Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri (International Safety Awards); 1957 yılında Londra’da kurulan ve kar amacı gütmeyen İngiliz Güvenlik Konseyi (British Safety Council) tarafından her yıl düzenlenen ve farklı ülke ve sektörlerden kurum ve kuruluşların; iş sağlığı ve güvenliği konusundaki başarılarını ve iyi uygulamalarını takdir ederek iş güvenliği alanında doğru adımlar atıldığını dünya genelinde duyuran bir ödül programıdır.

Kurumlara, sağlık ve güvenlik alanında fark yarattıkları çalışmaları, yönetim şekillerini ve uygulamalarını sunarak doğru yolda olduklarını kanıtlamaları için fırsat tanıyan yarışmaya, dünya çapında her sektörden, her ölçekte kurum ve kuruluş katılmaktadır. Değerlendirmelerin bağımsız bir teknik ekip tarafından yapıldığı yarışmaya dünya genelinden firmalar farklı kategoride katılım sağlamaktadır.

“En Güvenli Kuruluş Olma” Hedefine Emin Adımlar

İş sağlığı ve güvenliği yönünden ulusal ve uluslararası piyasada sağlık, güvenlik ve refah konularına verilen önemi faaliyetlerinde ortaya koymak, farklı ülkelerdeki farklı kurumların iyi uygulamalarından esinlenererek farkındalık yaratmak BOTAŞ’ın önceliklerindendir.

İş güvenliğini bir kurum kültürü haline getirerek tüm faaliyetlerini bu doğrultuda gerçekleştiren BOTAŞ, aldığı ödüller ile de bu başarısını taçlandırıyor.

En güvenli Kuruluş olma hedefi doğrultusunda BOTAŞ, British Safety Council tarafından 2021 yılında 63’üncüsü düzenlenen ve 37 ülkeden 500’ün üzerinde kurum ve kuruluşun arasından Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’nü kazanarak bu alanda 2020 yılında elde ettiği başarısını bir üst kategoriye taşımıştır.

Tarih: 5/4/2021