Haberler

TÜRKİYE: BÖLGESİNİN EN GÜÇLÜ VE EN GÜVENİLİR PARTNERİ

 

CUMHURBAŞKANIMIZIN TUZ GÖLÜ DOĞAL GAZ DEPOLAMA GENİŞLETME PROJESİ TEMEL ATMA TÖRENİNDEKİ MESAJI

BOTAŞ Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Genişletme Projesi Temel Atma Töreni’ne gönderdiği mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları ifade etti:

“Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığımızın saygıdeğer yöneticileri, BOTAŞ, IC İçtaş ve CAMCE firmalarımızın kıymetli mensupları, değerli arkadaşlar, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, nazik davetinizden dolayı Sayın Bakanımızın şahsında hepinize teşekkürlerimi iletiyorum.

Bugün temel atma törenini gerçekleştireceğimiz BOTAŞ Tuz Gölü Doğal Gaz Depolama Genişletme Projesi’nin milletimize hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

“Büyük ve Güçlü Türkiye” yolunda bizlere ayak bağı olacak, hareket kabiliyetimizi kısıtlayacak her türlü sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Doğal gazda her ne kadar sınırlı bir rezerve sahip olsak da bu durum Türkiye’nin güçlü bir doğal gaz altyapısı kurması ve gelecekte ihracatçı bir ülke olmasının önünde asla engel değildir.”

 

Türkiye, Doğal Gaz Arz Güvenliğini Büyük Ölçüde Teminat Altına Almıştır

“Son yıllarda bu minvalde attığımız FSRU, LNG, doğal gaz depolama tesisleri, uluslararası boru hatları gibi stratejik adımlarla birlikte Türkiye, doğal gaz arz güvenliğini büyük ölçüde teminat altına almıştır. Türkiye, bu hamlelerle birlikte siyasi, ekonomik, jeopolitik, konjonktürel gelişmelerden bağımsız bir yapıda olmayan çalkantılı küresel enerji piyasalarındaki sağlam yerini daha da güçlendirmiştir.” diye devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

“Önümüzdeki dönem doğal gaz alanında hayata geçireceğimiz yeni projelerle birlikte merkez ülke hedefimize daha da yaklaşacağız. Türkiye, küresel enerji projelerini hayata geçirmek için sadece jeopolitik konumuyla değil aynı zamanda bilgi birikimi, tecrübesi, siyasi istikrarı ve güçlü ekonomisiyle de bölgesinin her zaman en güçlü ve güvenilir partneri olacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan projenin hayata geçmesinde büyük emekleri geçen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez başta olmak üzere, BOTAŞ yetkililerine ve yüklenici firmalara başarılar dileyerek mesajını sonlandırdı

Tarih: 1/8/2019