Haberler

''The Future of Energy'' Zirvesi

 

23-24 Mart 2022 tarihlerinde Ankara Sheraton Otel’de BOTAŞ ve Baker Hughes iş birliği ile “The Future of Energy” zirvesi düzenlendi.

Söz konusu etkinliğe BOTAŞ ve Baker Hughes ekipleri yoğun katılım sağlayarak enerji alanında uzun yıllara dayanan tecrübelerini paylaşma imkanı buldu.

Zirvenin ilk gününde “Dijital Çözümler, Türbinli Makineler ve Petrol Saha Ekipmanları Servisleri ile ilgili başlıklarda deneyimli uzmanların hazırladığı sunumlar interaktif olarak gerçekleştirildi ve söz konusu alanlarda inovatif bir bakış açısıyla mevcut deneyimlerin yeni teknolojilere entegrasyonu, yeni nesil teknolojiler ile sürdürülebilir yaklaşımların iş proseslerinde uygulanabilirliği, alternatif enerjilere yönelim ve gelecekte artacak enerji ihtiyaçlarına daha güçlü bir altyapı ile hazır olma yolunda önemli bilgi paylaşımları sağlandı.

Zirvenin ikinci gününde tüm katılımcıların yer aldığı yuvarlak masa toplantılarında, enerjide dijital servisler ile yapay zeka uygulamaları gibi konularda yoğun fikir alışverişi ve beyin fırtınası oturumları gerçekleştirildi. Akabinde ise öne çıkan yaratıcı fikirler tüm katılımcıların dikkatine sunuldu.

BOTAŞ ve Baker Hughes paydaşları tarafından zirveye ilişkin yapılan değerlendirmelerde “The Future of Energy” zirvesinin öğrenme ve gelişim sürekliliğine fırsat tanımasının yanı sıra özellikle  uluslararası etkileşim imkanı sağlaması açısından değerli bir kazanım olduğu ifade edildi ve benzeri organizasyonların artarak devam etmesi temennisi dile getirildi.

Tarih: 31/3/2022